info@coinexiran.com

خانه » وبلاگ » NTF چیست؟

NTF چیست؟

Rate this post

واژه NTF چیست؟ این تکنولوژی چگونه کار می کند؟ اگر به بازار ارزهای دیجیتالی و صرافی‌های مختلف مانند  کوینکس آشنایی و تسلط داشته باشید، قطعاً به طور مکرر با واژه‌ها و اصطلاحات متفاوتی نیز مواجه خواهید شد که هر کدام از این اصطلاحات تعاریف خاص خودشان را دارند و یک معامله‌گر باید تسلط کافی به این نوع اصطلاحات و نحوه عملکرد آنها داشته باشد. یکی از این مفاهیم و اصطلاحات نیز واژه واژه NTF می باشد. ان تی اف از واژه‌ها و مفاهیم پرطرفدار و جدید در بازار کریپتوکارنسی و حوزه بلاک چین می‌باشد که برای کلیه کاربران امکان خرید و فروش کلیه دارایی‌های دیجیتالی غیر تکراری و منحصر به فرد را فراهم می‌کند. در این مقاله واژه NTF، ویژگی‌ ها و نحوه عملکرد و نحوه استفاده از آن را بررسی می‌ کنیم.

آشنایی با تکنولوژی واژه NTF

گفتیم که ntf یک اصطلاح و واژه جدید در بازار کریپتوکارنسی و حوزه بلاک چین می‌باشد که امکان هر گونه خرید و فروش معامله دارایی‌های دیجیتالی غیر تکراری و منحصر به فرد را برای تریدرها فراهم می‌کند. در واقع ان تی اف‌ها به صورت دارایی‌های دیجیتالی می‌باشند که با آشنایی و تسلط کافی به آنها شما می‌توانید به سودهای خوبی در زمینه خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتالی دست پیدا کنید که البته برای دستیابی به هر گونه سود در این زمینه شما باید به فوت فن‌های رایج در حوزه کسب درآمد از nft آشنایی داشته باشید. ان اف تی در واقع یک واژه مخفف به معنای توکن غیرقابل تعویض می‌باشد که گواهی مالکیت دیجیتالی به صورت غیر تکراری برای انواع دارایی‌های دیجیتالی محسوب می‌ شود.

در واقع این توکن به صورت یک قرارداد هوشمندی می‌باشد که با استفاده کردن از برخی فرم‌های اپن سورس قابل تنظیم بوده و جهت ایمن سازی آن به طور دیجیتالی استفاده می‌شود. کاربر می‌تواند این قرارداد هوشمند را پس از نوشتن آن ذخیره کرده یا به صورت دائمی در قالب یک رمز ارز در داخل شبکه‌های بلاک چینی از جمله اتریوم انتشار دهد.

برخی از اشکال خوب و محبوب در nftها مانند تصاویر در فرمت‌های مختلف، ویدیوها و حتی توییت‌ها می‌باشند، اما هر گونه دارایی دیجیتالی مطابق با خواست سازنده و حتی طراح آن این امکان را دارد که به توکن غیرقابل تعویض تبدیل شود. البته به شرط آنکه سازنده قصد داشته باشد یک دارایی منحصر به فرد ایجاد کند، همانند بلیط کنسرت‌ها که قطعاً به یک فرد خاص و منحصر به فرد تعلق دارد.

حال ممکن است این سوال برای شما نیز مطرح شود که وقتی کاربر می‌تواند از یک اثر به راحتی اسکرین شات گرفته و حتی آن را دانلود کند، چرا در بیشتر مواقع این افراد حاضرند بابت آن میلیون‌ها دلار پرداخت کنند؟

پاسخ بسیار ساده است، چون کلیه توکن‌های غیر قابل تعویض می‌توانند به کاربران و خریداران خود اجازه دهند تا کالای مورد نظر را به همراه احراز هویت داشته باشند. احراز هویت می‌تواند مالکیت اثر مورد نظر را ثابت کرده و هیچ فرد دیگری در دنیای ایده‌آل نمی‌تواند از چنین اثری استفاده کند. در واقع می‌توان گفت ارزش معنوی اثر مورد نظر با هویت و اعتبار هنرمند در هم آمیخته است و کل دنیا این موضوع را پذیرفته اند که از اثر مورد نظر تنها یک واحد به صورت ال‌اف‌تی طراحی و تولید و در نهایت به خریدار اهدا شده است.

 

آشنایی با تکنولوژی واژه NTF

تفاوت توکن‌ های قابل تعویض و NFT

گاهی کاربر در مقایسه ارز دیجیتالی و nft دچار سردرگمی می‌شود که آیا این دو واژه یکی هستند یا خیر. برای روشن شدن چنین موضوعی ابتدا باید با مفاهیم توکن‌های غیر قابل تعویض و قابل تعویض آشنا شوید.

توکن غیر قابل تعویض یا همان nft در واقع دارایی‌های دیجیتالی غیرتکراری و کاملاً منحصر به فرد هستند که امکان ایجاد کردن چنین دارایی‌هایی در هر فرمتی از موسیقی گرفته تا دیگر آثار هنری مانند توییت، بازی، ملک و املاک، ویدیو و غیره وجود دارد.

توکن‌های غیرقابل تعویض در واقع بر روی بلاک چین‌ها ذخیره می‌شوند و اصالت و مالکیت آنها به اثبات رسیده است. این توکن‌ها اطلاعات و ویژگی‌های خاصی دارند که آنها را از دیگر ان اف تی ها متمایز خواهد کرد.

‏nft به صورت نادر، منحصر به فرد، غیر قابل جایگزینی و غیر قابل تقسیم می‌باشد، در حالی که توکن قابل تعویض قابلیت جابجا شدن و تقسیم را دارد. این توکن‌ها قابل جابجایی و معامله می‌باشند، ارزش‌های برابری نیز دارند، یعنی نمی‌توان آنها را از همدیگر تشخیص داد به عنوان مثال برخی از ارزهای دیجیتالی مانند اتر، بیت کوین و تتر به صورت توکن قابل تعویض می‌باشند، یعنی یک بیت کوین برابر با یک بیت کوین دیگر است و امکان تقسیم کردن آن به قسمت‌های کوچکتر وجود ندارد.

ویژگی‌ های NFT

از ویژگی‌های قابل توجه در nft موارد زیر هستند:

 • قابل انتقال بودن
 • دارای اصالت
 • تقسیم نشدنی
 • کمیاب
 • یکتایی
 • حافظ حق مالکیت

در واقع NFT ها داخل شبکه‌های بلاک چینی تولید شده‌اند که دارای دفتر عمومی توزیع شده‌ای می‌باشد که معاملات را در آن ثبت می‌کند. این نوع فرایند در واقع همان پایه جهت ساخت انواع ارزهای دیجیتالی می‌باشد. البته به طور معمول nftها در داخل بلاک چین اتریوم طراحی و ساخته می‌شوند. برای طراحی و ساخت این توکن‌های غیرقابل تعویض نیز شما قطعاً به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

 • کیف پول دیجیتالی بستر فروش nft
 • قالب یا فایل مناسب جهت تبدیل به nft
 • مقداری ارز دیجیتالی
 • ثبت نام در داخل بازار nft
 • ثبت کردن nft
 • فروش nft خرید nft

کد NFT نیز به صورت یک امضای دیجیتالی ‌باشد که از طرف سازنده مطرح می‌شود و می‌تواند با استفاده از یک رمز در داخل هر سرور یا مرورگری هویت توکن مورد نظر را به شیوه غیرمتمرکز تایید کند.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله nft را بررسی کردیم. گفتیم که در هنگام ورود به بازار ارزهای دیجیتالی شما همواره با واژه‌های مختلفی از جمله صرافی‌های داخلی و خارجی مانند صرافی کوینکس، تحلیل تکنیکال، تحلیل فاندامنتال، توکن غیر قابل تعویض و قابل تعویض و غیره آشنا خواهید شد که جهت موفقیت در این بازار و کسب سود و درآمد باید تسلط خوب و کافی به این واژه‌ها داشته باشید که ان اف تی نمونه‌ای از آن است و دارای ویژگی‌هایی می‌باشد که توضیح دادیم. در سایت https://coinexiran.com  با واژه nft، انواع توکن‌های قابل تعویض و غیر قابل تعویض و غیره بیشتر آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *